Fragment listu pasterskiego księdza biskupa Aleksandra Kaszkiewicza na Adwent 2015 roku
Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry, drodzy Diecezjanie! Po raz kolejny dane nam jest stanąć na progu Adwentu – bardzo ważnego i pięknego okresu roku liturgicznego, który ma nas przygotować duchowo do spotkania z Jezusem Chrystusem w Tajemnicy Jego Narodzenia.Pełną wersję listu pasterskiego można przeczytać na stronie internetowej grodnensis.by.

Zaproszenie młodzieży diecezji Grodzieńskiej na Diecezjalne Dni Młodzieży 1–3 maja w Smorgoniach
Katoliccy biskupi Białorusi na nadzwyczajnej sesji plenarnej 30 stycznia 2015 r. omówili wygłoszone ostatnio zarzuty wobec służących na Białorusi polskich księży oraz oskarżenia w braku zainteresowania hierarchów Kościoła katolickiego w przygotowaniu swoich kapłanów.



Drodzy Czytelnicy!