GRODNO
Niedziela,
19 maja
2024 roku
 

Dobre słowo dla księdza

Listy Czytelników

Trudną i skomplikowaną sprawą jest wychowanie wiernych zdrowych duchowo i odpowiedzialnych. Ksiądz Paweł Koleśnik w tym krótkim czasie stał się dla nas dobrym pasterzem. Pilnie uczy iść drogą, która prowadzi do pojednania z Bogiem, poucza niedoświadczonych i wspiera słabych, pociesza zasmuconych i odwiedza chorych, błogosławi i modli się za nas. Zawsze daje przykład głębokiej modlitwy, mądrego słowa i duchowej mocy. Każde kazanie proboszcza jest nasycone miłością do Boga, Ojczyzny, ludzi. Słowa kapłana napełniają nasze serca wiarą, nadzieją i miłością do Pana Jezusa Chrystusa, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Nasz proboszcz to człowiek twórczy, dążący do celu. Wszystko mu się udaje. Jest bardzo miły, ludzki, inteligentny, mądry, sprawiedliwy, cierpliwy, staranny, skory do pomocy i pracowity.
    Łatwo się z nim rozmawia.
    A ileż różnego rodzaju wydarzeń odbywa się w naszym kościele! Nie zostaną zapomniane, ponieważ pozostawiają głęboki ślad w sercach wierzących.
    Proboszcz pięknie i uroczyście udziela chrztu dzieciom i ślubu nowożeńcom. Nie tak dawno temu w kościele odbyło się święto Pierwszej Komunii Świętej. Jest to święto nie tylko dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Ciało Jezusa Chrystusa do swojego serca, ale także dla całej naszej parafii. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co się dzieje w kościele, jest organizowane z wielką miłością i odpowiedzialnością.
    Należy również zwrócić uwagę na skoordynowaną pracę księdza i Komitetu kościelnego zarówno podczas przygotowywania i przeprowadzania uroczystości, jak i codziennego życia przy rozwiązywaniu różnych problemów. Nie da się wymienić wszystkiego, co zostało przeprowadzone i zrobione w tak krótkim czasie w naszym kościele. A jakie jeszcze plany ma proboszcz! Tylko nie wiadomo, kiedy odpoczywa, ponieważ bardzo trudno jest zarządzać tak dużą parafią.

    My, parafianie, dziękujemy Bogu za to, że posłał na naszą drogę tak wspaniałego kapłana i prawdziwego gospodarza naszego kościoła. Składamy wyrazy wdzięczności księdzu za rozpalony ogień wiary, szczerą modlitwę, otwarte serce i bezinteresowną służbę Bogu i ludziom. Składamy również podziękowania księżom Andrzejowi Aniskiewiczowi i Waleremu Abroszko za wsparcie i pomoc dla naszego kapłana.
    Mamy nadzieję, że ksiądz Paweł jeszcze długo będzie promieniował światłem miłości i ogrzewał ciepłem nas wszystkich. Niski ukłon składamy za niestrudzoną pracę, opiekę duchową, szczerą modlitwę, cierpliwość, życzliwość i zrozumienie. Niech Twoja droga kapłańska, drogi księże Pawle, zostanie oświecona promieniami Bożego Miłosierdzia.

Numer aktualny

 

Kalendarz 2022

Kalendarz
«Słowo Życia»
na rok 2022

Kalendarz liturgiczny

 
white
Obchodzimy imieniny:
Do końca roku pozostało dni:  227

Czekamy na Wasze wsparcie

skarbonkaDrodzy Czytelnicy!
Prosimy Was o pomoc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Czekamy na Wasze listy, artykuły, zdjęcia i wsparcie finansowe gazety. Jako jedna rodzina "Słowo Życia" pragniemy nieść słowo Boże, mówić o Chrystusie i Kościele co raz większemu gronu ludzi na Białorusi oraz poza jej granicami.