GRODNO
Środa,
21 lutego
2024 roku
 

4 listopada 2018 roku

Z głębi serca

 
ostrobramska

❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Dymitrowi Nieścierowi z okazji Imienin i Urodzin składamy serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego, nieustannej opieki Matki Bożej i świętego Patrona. Niech każdy dzień będzie napełniony szczęściem i radością. Dziękujemy za przykład pobożności, dobre serce oraz za to, że jesteś z nami.
Wierni ze wsi Wincuki
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Mieczysławowi Matukiewiczowi z okazji Imienin z całego serca życzymy dużo łask Bożych, nieustannej opieki Matki Najświętszej i świętego Patrona, obfitego plonu na niwie Pańskiej oraz życzliwych ludzi na drodze życiowej. Niechaj radość, zdrowie i szczęście zawsze Ci towarzyszą, a wszystko, co nie pochodzi od Pana, zniknie.
Członkowie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca z parafii Dudy
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Waleremu Lisowskiemu z okazji 15-lecia przybycia do naszej parafii z serca składamy słowa wdzięczności za troskę o wiernych i świątynię. Życzymy sił, natchnienia Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętego Patrona. Niech Twa oddana posługa na rzecz Boga i ludzi przynosi obfite owoce!
Wierni z parafii Imienia NMP, Wierejki
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Leonardowi Stankowskiemu z okazji Imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości i pogody ducha. Niech Pan Bóg zawsze obdarza Cię swoim błogosławieństwem, mocą i wytrwałością, a także stawia na Twej drodze dobrych i życzliwych ludzi. Życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień posługi duszpasterskiej.
Członkowie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca z Sołów
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Janowi Romanowskiemu z okazji Urodzin pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: obfitych łask Bożych, nieustannej opieki Matki Najświętszej, mocnego zdrowia, dużo sił, wytrwałości i radości w podążaniu drogą Bożą ku świętości. Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej posługi kapłańskiej, niech Jezus zawsze będzie Ci Przyjacielem, a Maryja przytula do swego serca. Szczęść Boże!
Kółka Różańcowe, członkowie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz wierni z Radunia
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Tadeuszowi Krisztopikowi z okazji Imienin pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Bądź kapłanem według Serca Jezusowego, mądrym i świętym. Za to, że głosisz wiernym naukę Bożą, niech Cię Chrystus przytuli z miłością do siebie. My zaś podtrzymamy w modlitwie Twoje ręce. Niech Twoje życie będzie zgodne z myślami i uczuciami Najświętszego Serca Jezusowego, a o resztę On sam się postara.
Wierni z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, Świsłocz
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Antoniemu Filipczykowi z okazji 30. rocznicy posługi kapłańskiej w kościele w Wołkowysku składamy serdeczne życzenia. Pan Bóg ofiarował Ci talenty wszelkie i poświęcenie dla wiernych wielkie, cierpliwość, miłość i zaangażowanie – wszystko masz w sobie, nasz drogi Kapłanie! Niech Twoje życie szczęściem opływa i serca Twojego ból nie przeszywa. Żyj w zdrowiu i radości zawsze i wszędzie, Niech każda chwila radością wypełniona będzie!
Wdzięczne rodziny Ganisiewskich i Bieleninik
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Leonowi Ładyszowi z okazji Imienin życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Najświętszej Maryi Panny, darów Ducha Świętego, wszelkich potrzebnych łask od Chrystusa, mocnego zdrowia, pokoju w sercu, pogody ducha i życzliwych ludzi obok. Zawsze pamiętamy o Tobie w modlitwach.
Wierni z parafii Trójcy Przenajświętszej, wieś Wojstom
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Dymitrowi Nieścierowi z okazji Imienin i Urodzin przesyłamy serdeczne życzenia: mocnego zdrowia, sił, mądrości i cierpliwości na drodze kapłańskiej. Niech Jezus Miłosierny przytula Cię do swojego serca, Duch Święty nieustannie zsyła obfite dary, a Najświętsza Maryja Panna otacza miłością i opieką.
Wierni z kaplicy Suraż
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Janowi Radziukowi z okazji 14. rocznicy święceń kapłańskich pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Miłosierdzie Boże, promieniujące miłością i ufnością, zawsze przewodniczy w posłudze duszpasterskiej, a Duch Święty udziela wszelkich darów. Niech uśmiech zawsze jaśnieje na Twej twarzy, a radość towarzyszy w każdym dniu posługi kapłańskiej. Życzymy dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości, wielu życzliwych serc obok, gotowych przyjść z pomocą, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Bądź dobrym pasterzem na wzór Chrysusa i osiągnij świętość!
Z chrześcijańskim pozdrowieniem wierni z parafii św. Józefa w Grodnie
❧✿☙
Czcigodny Księże Leonie Ładysz! Z okazji Imienin szczerze życzymy Ci mocnego zdrowia, wszelkich łask Bożych i nieustannej opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!
Wierne z parafii wojstomskiej Zosia i Maria
❧✿☙
Szanownej Pani Krystynie Romańczuk, zakrystiance kościoła pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie, z okazji Urodzin szczerze życzę Bożego błogosławieństwa oraz obfitych darów Ducha Świętego. Niech Matka Boża zawsze się Tobą opiekuje, a Anioł Stróż nieustannie czuwa i prowadzi do świętości.
Irena Mackiewicz
❧✿☙
Сzcigodnemu Księdzu Michałowi Łastowskiemu, z okazji 17. rocznicy święceń kapłańskich składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Niech Chrystus, którego codziennie trzymasz w swych kapłańskich rękach, błogosławi każdy Twój dzień, Matka Boża otacza miłością i opieką, a Duch Święty pomaga godnie spełniać posługę duszpasterską i nieustannie obdarza swoimi darami. Żyj w zdrowiu i radości, a serce niech zawsze będzie wypełnione pokojem i miłością.
Kółko Żywego Różańca MB Fatimskiej z Nowosiółek
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Dymitrowi Nieścierowi z okazji Urodzin składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech zdrowie będzie mocne, życie długie, siły niewyczerpalne, a radość codzienna. Niech Cię zawsze otaczają promienie Miłosierdzia Bożego, moc Ducha Świętego oraz opieka Najświętszej Maryi Panny. Niech Jezus króluje w Twoim sercu i obdarza swoimi łaskami, a święty Patron zawsze stoi obok. Dziękujemy za piękne głoszenie Słowa Bożego i radosny uśmiech na twarzy.
Z modlitwą Komitet Kościelny i parafianie, Gieranony
❧✿☙
Czcigodny Ojcze Andrzeju Zuj! Z okazji Urodzin i zbliżających się Imienin przesyłamy Ci najserdeczniejsze życzenia: mocnego zdrowia, natchnienia Ducha Świętego na każdy dzień posługi duszpasterskiej, niezawodnej opieki świętego Patrona oraz wszelkich łask Bożych. Niech każdy dar, który otrzymujesz od Pana, będzie znaczącym wsparciem na Twej drodze życiowej. Niech się spełniają Twoje pragnienia, a moc błogosławieństwa Bożego pomaga w każdej sprawie. Dziękujemy za owocną pracę i dobre czyny na rzecz naszej parafii. Pamiętamy o Tobie i zapraszamy do siebie. Bardzo nas uszczęśliwisz swoim przyjazdem!
Wierni ze wsi Horodyszcze, parafia Wołkołata diecezji witebskiej
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Pawłowi Bezlapowiczowi z okazji Urodzin z całego serca życzymy zdrowia, pogodnych dni, życzliwych ludzi obok, sił w niełatwej posłudze kapłańskiej, obfitych łask Bożych i darów Chrystusowych: pokoju, radości i nadziei. Niech dobry Bóg, który powołał Cię do kapłaństwa, we wszyst- kim pomaga, a Najświęt- sza Maryja Panna nieustannie się o Ciebie troszczy.
Z modlitwą apostola „Margaretka” z parafii św. Franciszka Ksawerego w Grodnie
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Antoniemu Filipczykowi z okazji 30. rocznicy posługi w naszej parafii składamy serdeczne życzenia. Niech droga kapłańska będzie szczęś- liwa i błogosławiona, Bóg, któremu zaufałeś, do końca życia obdarza Cię swoimi łaskami i mocnym zdrowiem, a Matka Najświętsza codziennie się Tobą opiekuje. Ży- czymy wielu radosnych chwil, sił i wytrwałości w niełatwej i odpowiedzialnej posłudze. Dziękujemy za Słowo Boże, którym wypełniasz nasze serca.
Chór kościelny z parafii św. Wacława w Wołkowysku

 

Kalendarz 2022

Kalendarz
«Słowo Życia»
na rok 2022

Kalendarz liturgiczny

green
Obchodzimy imieniny:
Dziś wspominamy zmarłych kapłanów:
Do końca roku pozostało dni:  315

Czekamy na Wasze wsparcie

skarbonkaDrodzy Czytelnicy!
Prosimy Was o pomoc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Czekamy na Wasze listy, artykuły, zdjęcia i wsparcie finansowe gazety. Jako jedna rodzina "Słowo Życia" pragniemy nieść słowo Boże, mówić o Chrystusie i Kościele co raz większemu gronu ludzi na Białorusi oraz poza jej granicami.