GRODNO
Czwartek,
22 lutego
2024 roku
 

7 października 2018 roku

Z głębi serca

 
ew lukasz

❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Andrzejowi Pyszyńskiemu z okazji Urodzin składamy najpiękniejsze życzenia. Niech każdy Twój dzień będzie wypełniony pokojem, w oczach lśni szczęście, a z twarzy nie schodzi uśmiech. Życzymy mocnego zdrowia na długie lata w posłudze na rzecz Boga i ludzi.
Z szacunkiem byli parafianie z kaplicy w Wierdomiczach
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Arturowi Małafiejowi z okazji Imienin serdecznie życzymy obfitych łask Bożych. Niech każdy dzień będzie wypełniony radością i pokojem, a posługa na rzecz Boga i ludzi przynosi obfite owoce. Życzymy mocnego zdrowia, optymizmu, nadziei, sił do realizacji wszystkich planów i zamiarów. Jesteśmy wdzięczni za ofiarną służbę w naszej parafii, głoszenie Słowa Bożego, wspaniały przykład wiary i mądrości, otwarte serce i nieustanną troskę o każdego z nas. Niech dobry Bóg za wszystko Ci wynagrodzi!
Z szacunkiem i modlitwą wierni z parafii Grodno-Augustówek
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Józefowi Bogdziewiczowi z okazji Urodzin przesyłamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Twe życie będzie wypełnione światłem i miłością, niech Zbawiciel prowadzi Cię wspaniałą drogą kapłańską, niech obok będą tylko życzliwi ludzie. Życzymy mocnego zdrowia, nieustannej opieki Matki Najświętszej i Pana Jezusa. Dziękujemy Ci za wiarę w ludzi oraz za naszą świątynię, a Bogu za to, że skierował do nas Ciebie. Niech Twa droga życiowa będzie długa i radosna.
Z wdzięcznością parafianie z kościoła pw. świętych Kosmy i Damiana w Ostrowcu
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Aleksandrowi Romanowskiemu z okazji 15. rocznicy święceń kapłańskich składamy serdeczne życzenia. Droga kapłana to szczera i pokorna służba Bogu, która prowadzi przez Golgotę. Jednak u jej mety czeka zmartwychwstały Chrystus. Życzymy Ci zdrowia i sił od Boga Ojca, promieniującego miłością serca od Jezusa, mądrości i umiejętności od Ducha Świętego, łaskawości i cierpliwości od Matki Bożej. Bez zwątpień krocz drogą do świętości, a pomocą niech Ci będzie nasza modlitwa.
Wierni z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Grodno-Południowy
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Prałatowi Józefowi Trubowiczowi z okazji 62. rocznicy święceń kapłańskich przesyłamy serdeczne życzenia. Twa miłość do Boga i innego człowieka odkrywa w Tobie samym piękno i zdolność do ofiary. Wszystko, co czynisz, ma wartość w oczach Pana, gdyż jest przepojone miłością. Jesteś znakiem radości i nadziei dla każdego z nas. Życzymy Ci dobrego zdrowia, pogody ducha i dużo radości. Niech Królowa Nieba zawsze będzie dla Ciebie wsparciem i pomocą.
Wierni z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Grodno-Południowy
❧✿☙
Czcigodny Ojcze Witoldzie Petelczyc! Minęło już 15 lat od chwili, gdy Jezusowi powiedziałeś „tak”, gdy pożegnałeś swoich najbliższych, by z Chrystusem wyruszyć w świat. Życzymy Ci mocnego zdrowia, niegasnącego zapału w posłudze kapłańskiej, pogody ducha, wytrwałości, życzliwych ludzi obok. To Ty, Kapłanie, uczysz nas prawdy, jak zawsze w życiu dobrym być, jak kochać Boga i Ojczyznę, w zgodzie i miłości przez życie iść. Niech Pan Bóg błogosławi Ci na każdy dzień, a Matka Najświętsza otacza opieką i miłością.
Mama i najbliższa rodzina
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Andrzejowi Pyszyńskiemu z okazji Urodzin życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i świętego Patrona. Niech każdy dzień posługi kapłańskiej przynosi obfite owoce, Jezus Chrystus wypełnia serce pokojem i pomaga w pokonywaniu trudności, Duch Święty obdarza licznymi darami. Niech Twoja dusza będzie otwarta i czysta, a słowa dają ludziom radość i pokój. Życzymy też wyrozumiałości i cierpliwości, natchnienia w posłudze na rzecz Boga i ludzi oraz całkowitego zaufania Jezusowi na drodze życia.
Parafianie z Rędzinowszczyzny
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Denisowi Szmyginowi z okazji Imienin życzymy wszystkiego najlepszego. Niech Pan nieustannie obdarza Cię swoimi łaskami, Matka Boża otacza swą macierzyńską opieką i miłością, Duch Święty zsyła swe szczodre dary, a święty Patron wypełnia serce pokojem i radością. Życzymy też mocnego zdrowia, niezachwianej nadziei, niegasnącej wiary i wytrwałości w pracy duszpasterskiej.
Członkowie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca z Międzyrzecza
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Igorowi Anisimowowi z okazji Urodzin i 7. rocznicy posługi w naszej parafii szczerze życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, wytrwałości w głoszeniu Królestwa Bożego słowem i przykładem, codziennej radości oraz pogody ducha. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Cię swą macierzyńską troską i miłością, a Duch Święty nieustannie zsyła swe dary i oświetla drogę do Pana.
Parafianie z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Słonimiu
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Janowi Bołtrukiewiczowi z okazji Urodzin serdecznie życzymy obfitych łask Bożych. Niech Matka Najświętsza zawsze się Tobą opiekuje, Pan prowadzi przez życie, a Duch Święty udziela obfitych darów i oświetla drogę kapłańską.
Wierni z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Nowogródku
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Igorowi Anisimowowi składam serdecznie życzenia z okazji Urodzin i 7. rocznicy posługi w naszej parafii. Do Słonimia Cię przysłał Bóg.
7 lat minęło od tych czasów.
Nieść Słowo to Twój święty dług, Pomagać pojąć Boży nakaz.
Pan nie zostawił Cię bez mamy,
Zawsze Twym wsparciem ona jest,
Odpowie na trudne pytania, Zna każdy krok Twój, każdy gest.
Takich jak Ty, mówię prawdziwie,
W świecie współczesnym jest zbyt mało:
Tyś mądry, pilny, sprawiedliwy,
Twe myśli zawsze zrozumiałe.
Poważny, czuły, niezawodny
I Panu Bogu ufny zawsze,
Za surowością chowasz skromność,
Oczyma wiary na świat patrzysz.
Czyste sumienie Twe przed Panem,
Więc ogrom łask od Niego masz.
I na dręczące nas pytania
Najlepsze odpowiedzi znasz.
Tyś dobry, pokój kochający,
Jak święty, zawsze wierny Bogu,
Pomożesz wnet potrzebującym,
Którzy stanęli na Twym progu.
W szpitalu właśnie przez Twe ręce
Bóg ofiarował uzdrowienie,
I razem z tym oczyścił serce,
Bym mogła kiedyś wejść do Nieba,
Pragnąc porzucić winy brzemię,
Mamy dziękować Tobie stale,
Bo wraz z Jezusem, w Jego Imię
Nam odpuszczenie grzechów dajesz.
Za Ciebie, Księże, się modlimy,
Prosząc o zdrowie, łaskę, miłość.
Udzielasz Ciała i Krwi Syna,
Tym, kto przybywa do świątyni.
To takie szczęście – służyć Bogu,
Oddając siebie Mu bez reszty,
Krocząc kapłańską, trudną drogą,
Prowadząc lud do Ziemi Lepszej...
Raisa Woronik
❧✿☙
Czcigodnemu Księdzu Witoldowi Łozowickiemu z okazji Imienin z całego serca życzymy dobrego zdrowia, niewyczerpanych sił w głoszeniu Ewangelii Pana, niegasnącego zapału wiary i miłości w sercu, mocy i cierpliwości na drodze kapłańskiej oraz codziennej radości i pogody ducha.
Mieszkańcy wsi Gołowieńczyce

 

Kalendarz 2022

Kalendarz
«Słowo Życia»
na rok 2022

Kalendarz liturgiczny

 
white
Obchodzimy imieniny:
Do końca roku pozostało dni:  314

Czekamy na Wasze wsparcie

skarbonkaDrodzy Czytelnicy!
Prosimy Was o pomoc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Czekamy na Wasze listy, artykuły, zdjęcia i wsparcie finansowe gazety. Jako jedna rodzina "Słowo Życia" pragniemy nieść słowo Boże, mówić o Chrystusie i Kościele co raz większemu gronu ludzi na Białorusi oraz poza jej granicami.