GRODNO
Poniedziałek,
29 maja
2023 roku
 

14 listopada 2010 roku

Z głębi serca

◊◊◊
Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Antoniemu Dziemiance z okazji 30-lecia święceń kapłańskich życzymy zdrowia, długich lat życia, błogosławieństwa Bożego, owocnej pracy, dobrych i życzliwych ludzi wokół siebie oraz błogosławieństwa Miłosiernego Pana Jezusa.
Parafianie z Dworca
◊◊◊
Czcigodnemu Ks. Andrzejowi Liszce z okazji Urodzin życzymy zdrowia, radości, nadziei, mocnej wiary, optymizmu. Niech Matka Najświętsza nieustannie trzyma Księdza w swojej opiece, a Duch Święty hojnie obdarza swymi łaskami.
Ministrant Artur, ciocia Maria i rodzina Sobolewych
◊◊◊
Przewielebnemu o. Kazimierzowi Jędrzejczakowi z okazji jubileuszu 50-lecia Urodzin składamy moc najserdeczniejszych życzeń: dobrego zdrowia, wytrwałości w służbie Bogu i ludziom. Niech uśmiech dobroci nigdy nie gaśnie na Twej twarzy, Matka Boża otacza swą opieką, a św. Patron pomaga w każdej chwili życia.
Wdzięczni wierni z parafii Przemienienia Pańskiego w Sylwanowcach
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Andrzejowi Łysemu z okazji dnia Imienin składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Twoja droga kapłańska będzie szczęśliwa i błogosławiona. Niech Bóg, któremu zaufałeś obdarzy Cię swoimi łaskami, dobrym zdrowiem na długie lata, siłą i wytrwałością w trudnej i odpowiedzialnej służbie kapłańskiej. Dziękujemy za troskę o kościół i ludzi.
Komitet kościelny i parafianie z Gieranion
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Witoldowi Petelczycowi z okazji Imienin życzymy darów Ducha Świętego, nieustannej opieki Najświętszej Maryi Panny, dobrych i serdecznych ludzi obok, opieki św. Patrona w każdej chwili życia oraz pięknych plonów na Bożej niwie. Niechaj Dobry Bóg obdarzy swą łaską w codziennej służbie Bogu i ludziom. Dziękujemy za troskę o kościół i ludzi, za dobre słowa i czyny.
Z wdzięcznością i modlitwą członkowie Róży św. Agaty ze Szczuczyna i Róży MB Częstochowskiej
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Witalemu Czurganowi z okazji Imienin życzymy dużo zdrowia, radości, sił, cierpliwości, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia.
Kółko Różańcowe Matki Bożej Trokielskiej z Juraciszek
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Marianowi Chamieni z okazji Urodzin składamy najserdeczniejsze życzenia: długich lat życia w dobrym zdrowiu, sił w pracy duszpasterskiej, wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej w każdej chwili życia. Dziękujemy za ofiarną pracę dla Boga i ludzi, troskę o parafian, dobre słowa i czyny. Dziękujemy Bogu za takiego Proboszcza.
Wdzięczni parafianie z Szydłowic
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Witalemu Wnorowskiemu z okazji Imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkich łask Bożych, długich lat życia w dobrym zdrowiu, sił i wytrwałości na drodze kapłańskiej. Niech św. Patron hojnie obdarza Cię łaskami i pokojem, a Królowa Niebios i św. Michał Archanioł mają Księdza w swojej opiece każdego dnia. Dziękujemy za ofiarną pracę w naszej parafii i zapewniamy o modlitwie.
Rycerze św. Michała Archanioła
◊◊◊
Czcigodnym ojcom: Andrzejowi Wróblewskiemu i Andrzejowi Jodkowskiemu z okazji Imienin życzymy zdrowia, radości, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, stokrotnego plonu w pracy. Niech Dobry Bóg hojnie obdarza Ojców za gorliwość duszpasterską.
Wdzięczni parafianie
◊◊◊
Wielebnemu ks. Andrzejowi Roubie w dniu Imienin życzymy zdrowia, radości, wiele łask Bożych oraz nieustannej opieki Matki Najświętszej i św. Patrona.
Komitet Kościelny z Wawiórki
◊◊◊
Przewielebnemu o. Leonowi Witkowi przesyłamy serdeczne życzenia z okazji Imienin: zdrowia, szczęścia i długich lat życia.
Niech Ci dobrze będzie z nami.
Miej radosnych wiele dni.
Serce Boże w każdej chwili
Niechaj błogosławi Ci.
Wierni ze wsi Szembielowce, par. Bala Kościelna
◊◊◊
Czcigodnemu o. Kazimierzowi Jędrzejczakowi z okazji jubileuszu 50-lecia Urodzin życzymy dużo zdrowia, obfitych łask Bożych, życzliwych ludzi obok i opieki Matki Bożej.
Rodzina Bondziusz ze wsi Mońkowce
◊◊◊
Wielebnemu o. Kazimierzowi Jędrzejczakowi w dniu Urodzin dużo zdrowia, sił, radości, nieustannej opieki Matki Bożej i św. Patrona. Niech miłosierny Bóg hojnie obdarza Ojca swoimi łaskami i wspiera w każdej chwili życia.
Mieszkańcy wsi Horaczki, Dmisiewicze i Niemnowo
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Andrzejowi Liszce z okazji Urodzin i Imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: długich i szczęśliwych lat życia w dobrym zdrowiu, dużo radości w posłudze Bogu i ludziom, dobrych i życzliwych ludzi, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Bóg zapłać Rodzicom za Syna Kapłana.
Wierni z Grandzicz
◊◊◊
Wielebnemu ks. Andrzejowi Radziewiczowi z okazji Urodzin i zbliżających się Imienin składamy moc najserdeczniejszych życzeń: mocnego zdrowia, długich lat życia, obfitych łask Bożych, wszelkich darów Ducha Świętego oraz opieki Najświętszej Maryi Panny.
Parafianie z Radunia
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Aleksandrowi Bogdanowiczowi z całego serca dziękujemy za pracę w naszym kościele. Niechaj Dobry Bóg wynagrodzi Księdzu za dobre serce i doda siły w pracy. Życzymy zdrowia, sił i cierpliwości. Prosimy Pannę Maryję i wszystkich aniołów, by zawsze były obok Księdza. Niechaj Księdza wysoka kultura, miłosierdzie i szczera służba Bogu i ludziom będzie nagrodą dla naszej parafii. My, młodzież, dzieci i wszyscy parafianie chcemy wspólnie z Księdzem zawsze uczestniczyć we Mszy św.
Z szacunkiem parafianie z Iwja
◊◊◊
Wielebnemu ks. Zdzisławowi Wederowi w dniu Imienin pragniemy przekazać następujące słowa: cała nasza rodzina śpieszy się stanąć przed Księdzem na kolana, by ucałować Twe ręce, ponieważ przybliżasz nas do Boga. Jak wiele dla nas uczyniłeś, jak wiele znaczą dla nas Twoje słowa. Życzymy dużo zdrowia, mocy i światła Ducha Świętego, Bożej pomocy i opieki Matki Najświętszej. Bóg zapłać za wszystko, co czynisz.
Z modlitwą Alicja, Witali i cała rodzina Woronowych ze Smorgoni
◊◊◊
Szanownej pani Danucie Chutko z okazji dnia Urodzin i wspomnienia św. Cecylii przesyłamy moc serdecznych życzeń: mocnego zdrowia na długie lata, pogody ducha, dobrych ludzi na drodze życia, radosnych, spokojnych dni w łasce Bożej. Niech Dobry Bóg Ci błogosławi, a Maryja Panna i św. Cecylia, Patronka muzyki kościelnej otulają płaszczem nieustannej opieki.
Z pamięcią w modlitwie wierni z par. św. Stanisława Kostki w Wołkowysku
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Andrzejowi Radziewiczowi z okazji Urodzin składamy najserdeczniejsze życzenia: mocnego zdrowia, dużo sił w pełnieniu posługi kapłańskiej, hojnych plonów na Bożej niwie, błogosławieństwa Bożego i opieki MB Trokielskiej, długich lat życia oraz szacunku od ludzi. Niech na tej odpowiedzialnej drodze Pan Bóg będzie Ci nagrodą za Twą staranną pracę dla ludu Bożego.
Parafianie oraz członkowie Zarządu ZPB w Raduniu
◊◊◊
Przewielebnym księżom proboszczom: Kazimierzowi Jędrzejczakowi, Czesławowi Pawlukiewiczowi, Jackowi Markielowi, Antoniemu Filipczykowi oraz ich parafianom z całego serca mówimy Bóg zapłać! Dziękujemy za zebrane ofiary na budowę naszej kapliczki i plebanii. Życzymy Bożych łask, zdrowia, radości, ludzkiej serdeczności oraz nieustannej opieki Najświętszej Maryi Panny.
Wierni z Jubilejnego
◊◊◊
Czcigodnemu ks. Andrzejowi Gorbaczowi składamy wyrazy żalu i współczucia z powodu odejścia do domu Pana kochanego Ojca.
Z modlitwą wierni z Radunia

 

Kalendarz 2022

Kalendarz
«Słowo Życia»
na rok 2022

Kalendarz liturgiczny

 
white
Obchodzimy imieniny:
Do końca roku pozostało dni:  217

Czekamy na Wasze wsparcie

skarbonkaDrodzy Czytelnicy!
Prosimy Was o pomoc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Czekamy na Wasze listy, artykuły, zdjęcia i wsparcie finansowe gazety. Jako jedna rodzina "Słowo Życia" pragniemy nieść słowo Boże, mówić o Chrystusie i Kościele co raz większemu gronu ludzi na Białorusi oraz poza jej granicami.