ГРОДНА
Пятніца,
26 красавіка 2024 года |
Каляндар
Перэгрынацыя копіі абраза Езуса Міласэрнага ў Гродзенскай дыяцэзіі ў 2011–2012 гадах.
(Пададзеная дата з’яўляецца днём прыезду абраза Езуса Міласэрнага ў парафію)
(Пададзеная дата з’яўляецца днём прыезду абраза Езуса Міласэрнага ў парафію)
ПАЧАТАК
1 мая (нядзеля) – гродзенская катэдра
1 мая (нядзеля) – гродзенская катэдра
I ЭТАП – 2011 год |
|
ДЭКАНАТ ГРОДНА – УСХОД 2 мая (панядзелак) – Гродна – св. Юзафа 3 мая (аўторак) – Гродна – Дзевятоўка 4 мая (серада) – Прывалка 5 мая (чацвер) – Гожа 6 мая (пятніца) – Парэчча 7 мая (субота) – Азёры 8 мая (нядзеля) – Путрышкі 9 мая (панядзелак) – Верцялішкі 10 мая (аўторак) – Казловічы 11 мая (серада) – Жытомля 12 мая (чацвер) – Скідзель 13 мая (пятніца) – Кашубінцы |
ДЭКАНАТ ШЧУЧЫН 14 мая (субота) – Каменка 15 мая (нядзеля) – Дзембрава 16 мая (панядзелак) – Лядск 17 мая (аўторак) – Астрына 18 мая (серада) – Новы Двор 19 мая (чацвер) – Старыя Васілішкі 20 мая (пятніца) – Васілішкі 21 мая (субота) – Скрыбаўцы 22 мая (нядзеля) – Ішчолна 23 мая (панядзелак) – Шчучын 24 мая (аўторак) – Ражанка 25 мая (серада) – Жалудок † |
ДЭКАНАТ ЛІДА 26 мая (чацвер) – Моцевічы 27 мая (пятніца) – Няцеч 28 мая (субота) – Беліца 29 мая (нядзеля) – Мінойты 30 мая (панядзелак) – Бердаўка 31 мая (аўторак) – Першамайскі – Няцеч 1 чэрвеня (серада) – Ліда – Слабада 2 чэрвеня (чацвер) – Ліда – Фара 3 чэрвеня (пятніца) – Ліда – св. Сям’і 4 чэрвеня (субота ) – Ліда – Індустрыяльны 5 чэрвеня (нядзеля) – Ліда – Маладзёжны 6 чэрвеня (панядзелак) – Крупава 7 чэрвеня (аўторак) – Дзітва 8 чэрвеня (серада) – Белагруда 9 чэрвеня (чацвер) – Ваверка |
ДЭКАНАТ РАДУНЬ 10 чэрвеня (пятніца) – Забалаць 11 чэрвеня (субота) – Пеляса 12 чэрвеня (нядзеля) – Валдацішкі 13 чэрвеня (панядзелак) – Радунь 14 чэрвеня (аўторак) – Нача 15 чэрвеня (серада) – Доцішкі 16 чэрвеня (чацвер) – Пагародна 17 чэрвеня (пятніца) – Восава 18 чэрвеня (субота) – Жырмуны 19 чэрвеня (нядзеля) – Воранава 20 чэрвеня (панядзелак) – Канвелішкі 21 чэрвеня (аўторак) – Беняконі 22 чэрвеня (серада) – Германішкі 23 чэрвеня (чацвер) – Тракелі |
II ЭТАП – 2011 год |
|
ДЭКАНАТ АСТРАВЕЦ 28 жніўня (нядзеля) – Клюшчаны 29 жніўня (панядзелак) – Міхалішкі 30 жніўня (аўторак) – Кемялішкі 31 жніўня (серада) – Вялікія Свіранкі 1 верасня (чацвер) – Быстрыца 2 верасня (пятніца) – Варняны 3 верасня (субота) – Градаўшчына 4 верасня (нядзеля) – Гудагай 5 верасня (панядзелак) – Астравец – св. Крыжа 6 верасня (аўторак) – Астравец – св. Космы і Дзям’яна 7 верасня (серада) – Дайлідкі 8 верасня (чацвер) – Гервяты |
ДЭКАНАТ СМАРГОНЬ 9 верасня (пятніца) – Нястанішкі 10 верасня (субота) – Жодзішкі 11 верасня (нядзеля) – Вішнева 12 верасня (панядзелак) – Войстам 13 верасня (аўторак) – Данюшава 14 верасня (серада) – Солы 15 верасня (чацвер) – Венславінента 16 верасня (пятніца) – Смаргонь 17 верасня (субота) – Крэва |
ДЭКАНАТ АШМЯНЫ 18 верасня (нядзеля) – Баруны 19 верасня (панядзелак) – Жупраны 20 верасня (аўторак) – Ашмяны 21 верасня (серада) – Цудзенішкі 22 верасня (чацвер) – Мураваная Ашмянка 23 верасня (пятніца) – Анжадава 24 верасня (субота) – Граўжышкі 25 верасня (нядзеля) – Гальшаны |
ДЭКАНАТ ІЎЕ 26 верасня (панядзелак) – Сурвілішкі 27 верасня (аўторак) – Трабы 28 верасня (серада) – Жэмаслаў 29 верасня (чацвер) – Суботнікі 30 верасня (пятніца) – Геранёны 1 кастрычніка (субота) – Ліпнішкі 2 кастрычніка (нядзеля) – Іўе 3 кастрычніка (панядзелак) – Юрацішкі 4 кастрычніка (аўторак) – Лаздуны 6 кастрычніка (серада) – Бакшты 8 кастрычніка (чацвер) – Дуды |
ДЭКАНАТ НАВАГРУДАК 9 кастрычніка (пятніца) – Уселюб 10 кастрычніка (субота) – Бярозаўка 11 кастрычніка (нядзеля) – Навагрудак – св. Міхала 12 кастрычніка (панядзелак) – Навагрудак – Перамянення Пана 13 кастрычніка (аўторак) – Мір 14 кастрычніка (серада) – Карэлічы 15 кастрычніка (чацвер) – Варонча |
ДЭКАНАТ ДЗЯТЛАВА 16 кастрычніка (пятніца) – Стараельня 17 кастрычніка (субота) – Наваельня 18 кастрычніка (нядзеля) – Дварэц 19 кастрычніка (панядзелак) – Дзятлава 20 кастрычніка (аўторак) – Раготна 21 кастрычніка (серада) – Рандзілаўшчына |
III ЭТАП – 2012 год | |
ДЭКАНАТ СЛОНІМ 15 красавіка (нядзеля) – Слонім – св. Андрэя 16 красавіка (панядзелак) – Слонім – Беззаганнага Зачацця НПМ 17 красавіка (аўторак) – Навадзявяткавічы 18 красавіка (серада) – Сялявічы 19 красавіка (чацвер) – Луконіца 20 красавіка (пятніца) – Дзярэчын 21 красавіка (субота) – Зэльва 22 красавіка (нядзеля) – Міжэрычы |
ДЭКАНАТ ВАЎКАВЫСК 23 красавіка (панядзелак) – Крамяніца 24 красавіка (аўторак) – Ваўкавыск – св. Станіслава Косткі 25 красавіка (серада) – Ізабелін 26 красавіка (чацвер) – Падароск 27 красавіка (пятніца) – Поразава 28 красавіка (субота) – Ваўкавыск – св. Вацлава 29 красавіка (нядзеля) – Гнезна 30 красавіка (панядзелак) – Мсцібава 1 мая (аўторак) – Шылавічы 2 мая (серада) – Субачы 3 мая (чацвер) – Вярэйкі 4 мая (пятніца) – Рэпля 5 мая (субота) – Рось |
ДЭКАНАТ МАСТЫ 6 мая (нядзеля) – Воўпа 7 мая (панядзелак) – Масты 8 мая (аўторак) – Вялікая Рагозніца 9 мая (серада) – Струбніца 10 мая (чацвер) – Пескі 11 мая (пятніца) – Мікелеўшчына 12 мая (субота) – Правыя Масты 13 мая (нядзеля) – Лунна |
ДЭКАНАТ БЕРАСТАВІЦА 14 мая (панядзелак) – Заневічы 15 мая (аўторак) – Вялікія Эйсманты 16 мая (серада) – Вялікая Бераставіца 17 мая (чацвер) – Свіслач 18 мая (пятніца) – Малая Бераставіца 19 мая (субота) – Макараўцы |
ДЭКАНАТ ГРОДНА - ЗАХАД 20 мая (нядзеля) – Плябанавічы 21 мая (панядзелак) – Адэльск 22 мая (аўторак) – Падліпкі 23 мая (серада) – Індура 24 мая (чацвер) – Свіслач 25 мая (пятніца) – Квасоўка 26 мая (субота) – Капцёўка 27 мая (нядзеля) – Гродна – Паўднёвы 28 мая (панядзелак) – Гродна – Вішнявец 29 мая (аўторак) – Гродна – Аўгустовак 30 мая (серада) – Гродна – Францішканскі 31 мая (чацвер) – Гродна – Найсвяцейшага Збавіцеля і Усіх Святых 1 чэрвеня (пятніца) – Гродна – Пабернардынскі 2 чэрвеня (субота) – Гродна – Пабрыгіцкі |
ДЭКАНАТ САПОЦКІНА 3 чэрвеня (нядзеля) – Адамавічы 4 чэрвеня (панядзелак) – Лабна 5 чэрвеня (аўторак) – Галынка 6 чэрвеня (серада) – Перстунь 7 чэрвеня (чацвер) – Сапоцкіна 8 чэрвеня (пятніца) – Селіванаўцы 9 чэрвеня (субота) – Зарачанка –Баля Касцёльная |
ЗАКАНЧЭННЕ
10 чэрвеня (нядзеля) – Новая Руда (дэк. Гродна – Усход)
Заканчэнне перэгрынацыі і размяшчэнне копіі абраза ў катэдральным касцёле ў г.Гродна.
10 чэрвеня (нядзеля) – Новая Руда (дэк. Гродна – Усход)
Заканчэнне перэгрынацыі і размяшчэнне копіі абраза ў катэдральным касцёле ў г.Гродна.
< Папярэдняя | Наступная > |
---|
Літургічны каляндар
Адзначаем
імяніны: | |
Да канца года засталося дзён: 250 |
Чакаем Вашай падтрымкі
Дарагія Чытачы!
Просім Вас аб дапамозе ў абвяшчэнні Добрай Навіны. Мы чакаем Вашых лістоў, артыкулаў, здымкаў і падтрымкі ў фінансаванні газеты. Як адна сям’я “Слова Жыцця” мы прагнем несці Божае слова, гаварыць аб Хрысце і Касцёле ўсё большай колькасці людзей у Беларусі і па-за яе межамі.
Просім Вас аб дапамозе ў абвяшчэнні Добрай Навіны. Мы чакаем Вашых лістоў, артыкулаў, здымкаў і падтрымкі ў фінансаванні газеты. Як адна сям’я “Слова Жыцця” мы прагнем несці Божае слова, гаварыць аб Хрысце і Касцёле ўсё большай колькасці людзей у Беларусі і па-за яе межамі.