23 kwietnia, 2010

O.Witold Petelczyc Schp

Рэдакцыя
     O.Witold Petelczyc Schp     od Matki Bożej Szkół Pobożnych - Ur. 28.03.1977 r. w Grodnie. - W 2003 r. ukończył studia na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. - Śluby wieczyste w zakonie pijarów złożył 13.01.2003 r. w Szczuczynie. - Święcenia kapłańskie przyjął 05.10.2003 r. w Szczuczynie z rąk JE Ks. Bpa Aleksandra Kaszkiewicza. - Praca duszpasterska: - lata 2003-2008 - wikariusz w parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie. - Od 2008 r. do dnia dzisiejszego- proboszcz tej...

23 kwietnia, 2010

O.Witalij Cybulski Schp

Рэдакцыя
     O.Witalij Cybulski Schp      od Matki Bożej Szkół Pobożnych - Ur. 01.09.1976 r. w Szczuczynie. - W 2003 roku ukończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie. - Profesję wieczystą w zakonie oo. pijarów złożył 11.05.2002 r. w Krakowie. - Święcenie kapłańskie przyjął 25.05.2003 r. w Szczuczynie z rąk JE Ks. Bpa Aleksandra Kaszkiewicza. - W latach 2007-2009 r. – nauka w Szkole Wychowawców Seminaryjnych w Centrum Formacji Duchowej (Salwatorianie – Kraków). - Praca duszpasterska: - lata 2003-2004 - posługa w parafii Wniebowzięci...

15 marca, 2010

Ks. Mikołaj Cichanowicz

Рэдакцыя
  Ksiądz   Mikołaj Cichanowicz Ur. 14.05.1977 r. w Juraciszkach rej. Iwjewskiego. Po zakończeniu w 2000 r. WSD w Grodnie 19 maja 2001 r. przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Grodzieńskiej z rąk J. Eks. Ks. Bpa A. Kaszkiewicza. Posługa kapłańska: lata 2001 – 2003 – wikariusz par. św. Kosmy i Damiana w Ostrowcu, czerwiec 2003 r.- kwiecień 2005 r. – wikariusz par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lidzie (Słobódka), od maja 2005 r. – dyrektor Centrum Pastoralnego przy Sekretariacie Episkopatu w Mińsku, po kilku miesiącach – wikariusz par. katedralnej ...

23 kwietnia, 2010

O. Aleksander Machnacz SchP

Рэдакцыя
     O. Aleksander Machnacz SchP      od Matki Bożej Szkół Pobożnych - Ur. 11.08.1981 r. w Szczuczynie. - W lipcu 1999 r. wstąpił do Zakonu Szkół Pobożnych (Pijarów), nowicjat w Rzeszowie (10.09.1999-16.09.2000). - Wrzesień 2000 - luty 2006 - studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. - Śluby wieczyste złożył w Krakowie 19.03.2005 r. - Święcenia diakonatu przyjął w Krakowie 16.05.2005 r. z rąk JE Ks. Bpa Józefa Guzdka. - Święcenia prezbiteratu przyjął...

15 marca, 2010

Ks. Witold Łozowicki

Рэдакцыя
  Ksiądz Prałat    Witold Łozowicki Ur. 07.09.1956 r. w Grodnie. W 1984 r. ukończył WSD w Rydze. Święcenia kapłańskie otrzymał 03.06.1984 r. w Katedrze pw. św. Jakuba Apostoła z rąk Ks. Kardynała Juliana Wajwodsa. Praca duszpasterska: lata 1984-2010 – proboszcz w parafiach Łabno – Hołynka – Perstuń - Teolin (Sopoćkinie); lata 1994 – 1998 – studia w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, ukończone ze stopniem magistra-licencjata w zakresie Teologii Apostolstwa. 13.02.2003 r. przez Jana Pawła II został mianowany Prałatem. Od 1998 r. po dzień dzis...

Słowo Życia:  gazeta religijno - informacyjna Diecezji Grodzieńskiej; rok założenia 1997.
Założyciel: Grodzieńska Diecezja Rzymsko-Katolicka; Wydawca: Kuria Diecezji Grodzieńskiej;
Adres: Grodno 230025, ul. K. Marksa 4, tel. (+375) 152 75-64-38; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redaktor naczelny ks. Jerzy Marcinowicz. Red. techniczny Jerzy Ławysz
Wersja Internetowa: Alexander Ławysz, Andrzej Miskiewicz

© All rights reserved.
Admining, migration, project and design site - Andrei Miskevich /Jan_Dax/
Back to Top