Śniadanie z Bogiem
Witaj, Mały Przyjacielu! Czy wiesz, gdzie można spotkać Boga? Być może, w kościele, na katechezie... Tak, ale nie tylko. Boga można zobaczyć w każdym człowieku, bo człowiek jest stworzony na Jego obraz i podobieństwo. Oznacza to, że Bóg mieszka w każdym z nas, naszych bliskich, przyjaciołach, znajomych i nieznajomych. Jak w tym się upewnić?Patrzeć na wszystko z czystym sercem: otwarcie i szczerze.
Dzisiaj proponujemy Ci zastanowić się nad tym, co czyni ludzi szczęśliwymi.
Kogo spotkał w parku?
Dlaczego postanowił podzielić się swoim śniadaniem?
W jaki sposób zdziwiła chłopca starsza kobieta?
O jakim Bogu opowiadali w swoich rodzinach chłopiec i kobieta?†
Drogi Mały Przyjacielu! Wiemy jak czasem trudno się modlić. W głowie wirują różne myśli, w sercu robi się bałagan. Zdarza się nawet, ze modlitwa zaczyna nas po prostu denerwować! 
Witaj, Mały Przyjacielu! Każdego dnia wokół nas dzieją się małe cuda: świeci słońce, wieje wiatr, pada deszcz. W niebie latają ptaki, po ziemi chodzą zwierzęta. Świat jest tak różnorodny, że nie starczy życia, aby wyliczyć wszystko, co się w nim dzieje. Proszę sobie wyobrazić: był czas, kiedy nic z tego nie było. Dawno, dawno temu świat został stworzony przez Ojca Niebieskiego. On umieścił w nim człowieka, aby ten żył, cieszył się i chwalił Boga.
Witaj, Mały Przyjacielu! Mamy nadzieję, że podoba Ci się szukać sensu w prostej na pierwszy rzut oka przypowieści. Jesteśmy pewni, że do poszukiwania istoty rzeczy dołączały również Twoi rodzice i przyjaciele. Przecież nie jest tak łatwo rozpoznać, co kryje się za fascynującą historią i czynami bohaterów. Lecz dokładając pewnych wysiłków i odpowiadając na pytania po przeczytaniu przypowieści, zdobywasz ziarno mądrości. Będzie ono dojrzewać w Twojej duszy i przez jakiś czas da dobre owoce. Możesz nie wątpić, w odpowiednim czasie zakłosi się pięknym łanem.
Witaj, Mały Przyjacielu! Z pokolenia na pokolenie nasi przodkowie opowiadali jeden drugiemu przypowieści kryjące w sobie pewne pouczanie. Dużo historii doszło też do dzisiejszych czasów. Jedne z nich są zdolne nas inspirować, drugie wywołują uśmiech, zaś trzecie zmuszają zastanowić się nad czymś. Wszystkie one przenikają w serca podobnie jak nasiona, które przez pewien czas zakiełkują i wydadzą owoce.
Dużymi krokami idzie pazdziernik – miesiąc różańcowy. W kościele lub w domu w gronie rodziny modlimy się na różańcu. Przebierając paciorki mówimy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”. Zapewne wiecie, że modlitwa różańcowa ma niezwykłą moc: to właśnie jej wielu ludzi na całym świecie zawdzięcza swoje życie, a także szczęście w rodzinie, powodzenie w pracy. Święty Ojciec Pio mówił, że różaniec jest najlepszą bronią przeciw szatanowi. Święty ów odmawiał codziennie bardzo wiele różańców i stał się przez to niezwykłym rycerzem Maryi. Wy także możecie pomóc Maryi uratować świat od zła i piekła! 



Drodzy Czytelnicy!