23 красавіка, 2010

а. Вітальд Пятэльчыц SchP

Рэдакцыя
     Айцец Вітальд Пятэльчыц SchP      ад Божай Маці Пабожных школаў - Нарадзіўся 28. 03. 1977 г. у Гродне. - У 2003 г. скончыў вучобу ў Тэалагічным інстытуце ксяндзоў місіянераў пры Папскай тэалагічнай акадэміі ў Кракаве. - 13. 01. 2003 г. у Шчучыне склаў вечныя шлюбы ў ордэне піяраў. - 05. 10. 2003 г. прыняў святарскія пасвячэнні ў Шчучыне з рук біскупа Аляксандра Кашкевіча. - Душпастырская праца: - 2003 – 2008 г.г. – вікарый у парафіі імя св. Тэрэзы з Авілю ў Шчучыне. - З 2008 г. – па сённяшні дзень – пробашч гэтай ж...

23 красавіка, 2010

а. Віталій Цыбульскі SchP

Рэдакцыя
     Айцец Віталій Цыбульскі SchP      ад Божай Маці Пабожных школаў - Нарадзіўся 01. 09. 1976 г. у Шчучыне. - У 2003 г. скончыў Папскую тэалагічную акадэмію ў Кракаве. - Там жа 11. 05. 2002 г. склаў вечныя шлюбы ў ордэне аа. піяраў. - Святарскія пасвячэнні прыняў 25. 05. 2003 г. у Шчучыне з рук біскупа Аляксандра Кашкевіча. - У 2007 – 2009 г.г. – навучанне ў Школе семінарыйных выхавацеляў у Цэнтры духоўнага фарміравання. (сальватарыяне – Кракаў). - Душпастырская праца: - 2003 – 2004 г.г. – паслуга ў парафіі імя Унебаўзяц...

15 сакавіка, 2010

Кс. Мікалай Ціхановіч

Рэдакцыя
  Ксёндз   Мікалай Ціхановіч - Нарадзіўся 14 мая 1977 г. у Юрацішках Іўеўскага раёну. - Пасля сканчэння семінарыі ў Гродне ў 2000 г. з рук біскупа Аляксандра Кашкевіча атрымаў 19 мая 2001 г. святарскія пасвячэнні ў гродзенскай катэдры - і працаваў у якасці вікарыя ў парафіі імя Космы і Дам’яна ў Астраўцы. - У чэрвені 2003 г. - у красавіку 2005 г. працаваў вікарыем у парафіі імя Беззаганнага Зачацця НПМ ў Лідзе (м-н Слабада). - З мая 2005 г. быў накіраваны на працу пры сакратарыяце епіскапату Беларусі ў Мінску ў якасці дырэктара пастаральнага...

23 красавіка, 2010

а. Аляксандр Махнач SchP

Рэдакцыя
     Айцец Аляксандр Махнач SchP      ад Божай Маці Пабожных школаў - Нарадзіўся 11.08.1981 г. у Шчучыне. - У ліпені 1999 г. уступіў у ордэн Пабожных школаў (піяраў), навіцыят – у Жэшове (10. 09. 1999 г. – 16. 09. 2000 г.). - Верасень 2000 г. – люты 2006 г. – вывучаў філасофска-тэалагічныя дысцыпліны ў Тэалагічным інстытуце ксяндзоў-місіянераў пры Папскай тэалагічнай акадэміі ў Кракаве. - Вечныя шлюбы склаў у Кракаве 19. 03. 2005 г. - Дыяканскія пасвячэнні прыняў у Кракаве 16. 05. 2005 г. з рук біскупа Юзафа Гуздка. - Пры...

15 сакавіка, 2010

Кс. Вітальд Лазавіцкі

Рэдакцыя
  Ксёндз-пралат    Вітальд Лазавіцкі - Нарадзіўся 07.09. 1956 г. у г. Гродне. - У 1984 г. скончыў ВДС у Рызе. 03. 06. 1984 г. атрымаў святарскія пасвячэнні ў катэдры імя св. Якуба-апостала з рук кардынала Юльяна Вайводса. - Душпастырская праца: - 1984 – 2010 г.г. – пробашч у наступных парафіях: у Лабне – Галынцы – Перстуні – Сапоцкіне. - З 1994 да 1998 г.г. вывучаў тэалогію апостальства ў Акадэміі каталіцкай тэалогіі ў Варшаве, атрымаў навуковую ступень магістра апостальскай тэалогіі. - 13. 02. 2003 г. быў назначаны Янам Паўла II пралатам. ...

Пры выкарыстанні матэрыялаў сайта газеты "Слова Жыцця" актыўная індэксуемая і прамая гіперспасылка на крыніцу абавязковая.
Слова Жыцця:  інфармацыйна–рэлігійная газета Гродзенскай дыяцэзіі; Год заснавання 1997.
Заснавальнік: Гродзенская Рыма–Каталіцкая Дыяцэзія; Выдаўца: Курыя Гродзенскай Дыяцэзіі;
Адрас: Гродна 230025, вул. К. Маркса, 4, тэл. (+375) 152 75-64-38; e-mail: Гэты адрас электроннай пошты абаронены ад спам-ботаў. У вас павінен быць уключаны JavaScript для прагляду.
Галоўны рэдактар кс. Юрый Марціновіч. Тэхнічны рэдактар Юрый Лавыш
Веб-версія: Аляксандр Лавыш, Андрэй Міскевіч

© All rights reserved.
Admining, migration, project and design site - Andrei Miskevich /Jan_Dax/
Back to Top